НБУ визнав операції через додатки Монобанк і Приват24 банківськими операціями

Національний Банк України визнав операції через онлайн додатки банківськими ...
НБУ визнав операції через додатки Монобанк і Приват24 банківськими операціями

Не так давно Міністерство економічного розвитку направило в НБУ офіційний запит, який стосувався питання платежів, проведених через додатки Приват24, Монобанк і інші подібні продукти інтернет банкінгу. Так ось НБУ ще раз підтвердило факт того, що всі операції через програмний продукт, які ініціює власник грошових коштів, є банківськими операціями.

Мета надання таких роз’яснень – бажання ще раз нагадати органам контролю при наданні податкових консультацій та здійсненні податкових перевірок. Адже визнання чи ні даних сплат банківськими операціями, впливає на виконання обов’язків з боку продавця мати РРО.

Нагадаємо, що раніше податковою службою всі платежі, які проводилися від імені покупця на ім’я продавця через системи Портмоне, Приват24, Монобанк і інші, розглядалися саме як розрахункові операції. Отже, при проведенні таких опцій обов’язково повинно виконуватися вимога про надання фіскального чека. Звичайно, дотримати це правило не завжди можна, особливо з боку малих підприємців.

Після того, як НБУ надав дані пояснення, ДПС також висловила офіційну думку щодо даного питання. Було заявлено про те, що все-таки операції, що проводяться із застосуванням саме електронного засобу оплати, не потребують додатково РРО, тому і наявність фіскального чека не обов’язково.

До речі, дане роз’яснення ґрунтується і на прийнятому раніше законодавчому нормативі, який затвердив норми щодо використання і наявності РРО. Зокрема, в Законі 1071 йдеться про те, що при онлайн переказах із застосуванням відповідного програмного продукту РРО не потрібно.

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:
Залишити відповідь

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: