В Україні не так давно почав свою роботу такий банк як Монобанк. Не всі споживачі ринку знайомі з цією установою, що обумовлено і специфікою його роботи. Він не має оффлайн відділень і офісів в регіонах країни, а працює в першу чергу в онлайн режимі. Це зручно як для банку, так і для споживачів його фінансових послуг. Абсолютно кожен громадянин України може скористатися послугами Монобанк за допомогою мобільного телефону та інтернету.
Хочете отримати карту кредитну monobank?
Одним з найпопулярніших і зручних продуктів Монобанк є кредитна карта. Її можна отримати лише за 15 хвилин. Це підтверджує, як політика банку, так і відгуки тих, хто вже реально скористався цією пропозицією.
Як отримати карту
Оформлення повністю дистанційне через спеціальний мобільний додаток. І це одна з головних його переваг, яка однозначно її відрізняє від конкурентів. Поки інші кредитні картки не можуть зрівнятися з кредиткою від Монобанк по оперативності і простоті оформлення.
- Завантажити абсолютно безкоштовно мобільний додаток Монобанк (завантажувати потрібно або в GooglePlay, або AppStore).
- Залишити заявку на нашому сайті і отримати СМС для скачування програми
- Чи зайти в офіційний магазин додатків
- під час реєстрації довантажити в систему фотографію свого ІПН і паспорта.
- У заявці вказати той спосіб доставки карти, який є найбільш прийнятним і зручним. Зараз можливо отримати кредитку кур’єрською доставкою за будь-якою адресою, вказаною в заявці, замовити на Нову Пошту, а також забрати в офіційних точках видачі карт.
Кредитна карта доступна для більшості громадян України, оскільки вимоги до одержувачів досить лояльні. Наприклад, Монобанк не вимагає від клієнта офіційного підтвердження доходів. Фінансовий калькулятор знаходиться у вільному доступі як у співробітника фінансової установи, так і у клієнта. Якщо власник картки бажає отримати безкоштовний доступ до системи такої оцінки, він може просто залишити свій мобільний телефон на офіційному сайті банку.
З приводу доступного ліміту, то він для кожного клієнта встановлюється індивідуально. На це впливає і рівень доходу, і кількість оформлених кредитів, і інші фактори.
Умови отримання картки
Хоча Монобанк встановлює досить лояльну політику кредитування, але офіційно є список вимог, яким повинен відповідати заявник. Якщо ж з якихось причин суб’єкт не задовольняє даним вимогам, то тоді в наданні кредитної картки йому буде відмовлено.
Хто може скористатися кредиткою від Монобанк:
- громадяни України (продукт для нерезидентів не доступний);
- особи, які досягли на момент звернення 18 років. Максимальний вік заявника становить 75 років;
- мати телефон на Android OS або iOS з можливістю установки туди додатку;
- суб’єкти, які офіційно на останньому місці роботи працевлаштовані не менше 3-х місяців і більше.
* Важливо звернути увагу: зараз отримати карту не можуть жителі Луганської та Донецької області, а також АР Крим (у зв’язку з військовою обстановкою і окупованими територіями).
Плюси від володіння картою
Звичайно, наявність самої кредитної картки – це вже вагомий плюс для власника, оскільки вона розширює його фінансові можливості та дозволяє купувати товари та послуги навіть в тому випадку, якщо грошей на даний момент немає. Але варто також врахувати, що саме мобільний додаток Монобанк досить зручний і багатофункціональний. І клієнт банку може його використовувати не тільки для контролю за картковим рахунком, але також і для виконання ряду інших функцій.
Які функції користувач може здійснювати через інтернет банкінг Монобанк, який він може безкоштовно встановити на свій телефон:
- проводити грошові перекази на користь будь-яких суб’єктів, незалежно від того, в якому банку відкритий рахунок, хто випустив карту і т.п.;
- вчасно з мінімальною комісією погашати виставлені рахунки за житлово-комунальні послуги;
- проводити будь-які фінансові операції на користь юридичних і фізичних осіб;
- переводити кошти з рахунку абсолютно в будь-якому банкоматі;
- поповнювати послуги мобільного зв’язку;
- користуватися розстрочкою для задоволення поточних потреб, не переплачуючи проценти за користування фінансовим продуктом подібного роду;
- отримувати можливість користуватися додатковими бонусами, знижками;
- збільшувати рівень своєї прибутковості за рахунок нарахування відсотка на залишок. Відсоткова ставка становить 10%;
- використовувати наданий ліміт абсолютно безкоштовно в рамках наданого грейс періоду;
- в разі неможливості погасити в рамках пільгового періоду весь використаний ліміт суб’єкт платити лише 3,1% на місяць (в порівнянні з аналогічними пропозиціями ринку, це досить низька ставка).
Варто також згадати, що грейс період по кредитці від Монобанк становить 62 дні, а ліміт може бути схвалений на суму до 100 000 гривень.
Скачайте та встановіть додаток Монобанк
Мобільний додаток від Монобанк – це міні банк у вашому телефоні. Програма доступна абсолютно всім власникам смартфонів. Досить завантажити програму і встановити її на телефон.
У програмі можна здійснювати будь-які типи операцій без будь-яких обмежень. Клієнт як-би знаходиться в самому відділенні, але операції проводить самостійно. Інтерфейс досить простий і зручний, зрозумілий для людей будь-якого віку. Не потрібно спеціальної освіти і будь-яких навичок.
Незважаючи на те, що послуг і опцій в цьому додатку досить багато, найбільш популярними функціями є операції з оформлення споживчих кредитів і кредитних карт. Плюс в тому, що навіть при онлайн оформленні між клієнтом і банком підписується договір кредитування, що фіксує права і обов’язки обох сторін. В якості кредитора тут виступає UniversalBank, проектом якого є Монобанк.
Умови і ставки кредитів від Монобанк
Оскільки найбільш затребуваним продуктом серед населення є саме кредитування, то більш детально вивчимо тарифні ставки і умови кредитування, приділяючи особливу увагу саме кредитними картками.
Тарифний план по кредитній карті:
- відрізок часу, в якому клієнт може безкоштовно використовувати наданий ліміт – 62 дні;
- величина процентної ставки – 0% в день, але це за умови того, що суб’єкт поверне витрачені кошти за 62 дні. В іншому випадку банку вже буде нараховувати відсоток – від 3,1% на день;
- випуск пластика банк надає в системі – Мастеркард чи Віза;
- комісія за переведення в готівку грошей з карти в рамках власних коштів – 0,5% від суми за умови зняття в Україні, а також 2% за умови зняття коштів за кордоном;
- якщо суб’єкт буде знімати кошти вже в рамках кредитного ліміту, без урахування власних ресурсів, то ставка складе вже 4%;
- додаткова прибутковість карти при наявності власних ресурсів на рахунку – 10% на рік (відсоток нараховується за умови, що залишок власних коштів мінімум становить 100 гривень);
- якщо клієнт не виконати умову і не внесе на рахунок мінімальний розмір платежу, то додатково банк нарахує комісію – 6,4% від розміру невнесеного платежу;
- розмір щомісячного мінімального платежу становить 5% від використаного залишку (мінімальний розмір щомісячного внеску становить 100 грн.).
Це базові тарифи, які використовує банк при видачі карт. Але слід пам’ятати, що у банку є права переглядати тарифи і умови обслуговування карткового рахунку. Тому найбільш актуальні тарифи завжди можна переглянути на офіційному сайті самого банку https://www.monobank.com.ua, де є спеціальний розділ, присвячений тарифами.
Але в будь-якому випадку варто пам’ятати, що кредитна карта – це зручний формат використання кредитного ліміту без зайвих переплат і додаткових комісій. Важливо завжди дотримуватися умов і тарифний план, в іншому випадку банк має законне право застосувати до порушників санкції у вигляді пені та штрафу, що в цілому буде мати негативні економічні наслідки для клієнта.
Тому так важливо використовувати кредитну карту саме в рамках грейс періоду, коли банк не буде нараховувати відсотки. Пільговий період становить 62 дні. І вигідніше оформляти розстрочку і купувати товари, ніж знімати кошти в банкоматі. Адже при знятті коштів стягується додаткова комісія.
Штрафні санкції при несплаті
Особливу увагу приділимо штрафним санкціям, оскільки не всі власники кредиток усвідомлюють наслідки порушення тарифного плану та умов використання кредиток.
Про які додаткові витрати повинен знати клієнт Монобанк, якщо він не зможе вчасно виконати свої зобов’язання і порушить умови договору:
- якщо клієнт не вносить гроші на рахунок не більше 90 днів, то сума санкції складе 100 гривень;
- якщо клієнт вже з якихось причин не вносить на рахунок необхідний платіж більш, ніж термін в 90 днів, але при цьому не перевищує період в 121 день, то одноразово буде стягнена комісія в розмірі 100 гривень та додатково буде нарахована пеня в розмірі 6,4% від суми простроченого платежу на перше число місяця;
- якщо він не погашає борг до 121 дня, то банк також нарахує комісію в розмірі 100 гривень, але також і додатково ще стягує пеню в розмірі 6,4% на місяць. Але пеня вже буде нараховуватися за кожен день заборгованості, що утворилася.
До речі, навіть такі штрафні санкції в порівнянні з санкціями інших банків, що пропонують кредитки на ринку України, досить лояльні.
Розстрочка при оплаті з використанням кредитної картки Monobank
Крім того, що власник пластика може використовувати наданий ліміт в рамках грейс періоду безкоштовно, також він може ще користуватися і опцією розстрочки. Дана послуга надає можливість здобувати бажані товари і послуги з мінімальними фінансовими втратами.
Які правила використання опції розстрочки пропонує Монобанк:
- max термін розстрочки становить 24 місяці, але важливо звертати увагу найчастіше на термін розстрочки по конкретної категорії товарів, яку пропонує магазин. Вона може складати також і 3-6 місяців, і більш;
- за фактом дана функція не безкоштовна, за неї користувач повинен заплатити 1,9% від суми покупки на місяць;
- періодично проводяться акції, які надають можливість користуватися послугою розстрочки під 1% на місяць.
До речі, придбання товарів і послуг – це не єдиний формат використання опції розстрочки. Клієнти можуть будь-які свої витрати, які вони здійснили, перевести в статус розстрочки. Це вони можуть зробити за допомогою спеціальної функції в мобільному додатку. Виходить наступний алгоритм:
- клієнт оплачує якийсь платіж за допомогою кредитної карти, наприклад, на суму 1000 грн;
- після цього він свої витрати перекладає за допомогою спеціальної опції в статус розстрочки і сума в 1000 грн назад зараховується йому на рахунок;
- ці тисяча гривень він може сплатити протягом фіксованого періоду дії послуги рівними платежами з урахуванням оплати додаткової комісії 1,9% в місяць від суми.
Депозити від Монобанк: умови і ставки
Стати володарем вкладу можна через теж програмне забезпечення. Є спеціальна опція, яка пропонує абсолютно будь-якому користувачеві відкрити депозит. Відкриття рахунку та підписання договору відбувається в онлайн режимі без будь-яких оффлайн процедур.
Алгоритм відкриття даного фінансового продукту в банку:
- визначитися з основними параметрами – період, протягом якого клієнт може обійтися без грошей, і сума, яку клієнт перерахує на рахунок;
- дані про рахунок або карти, на яку будуть виплачуватися відсотки.
- Далі клієнт просто погоджується з умовами депозитного договору і вносить на відкритий рахунок зазначену суму коштів.
Умови і ставки депозитних вкладів
Умови по даному фінансовому продукту, який можна відкрити в національній валюті:
- період – від 1 до 24 місяців;
- процентна ставка – до 15%, нарахування щомісяця, тобто внесок є мобільним;
- min сума вкладу – 1000 гривень.
Умови і ставки кешбеку
Монобанк для власників карт пропонує додатковий бонус – кешбек. Це означає, що частина витрачених з карти засобів зараховується назад. Max величина кешбеку – 20%, але отримати таку суму можна тільки при покупці товарів і послуг у партнерів банку.
Плюс і в тому, що щомісяця кожен власник пластика для себе вибирає дві категорії товарів, за якими він може отримати такий максимальний бонус. І кожен місяць він може їх змінювати. Правда, є ще й одне обмеження: max. величина Кешбек за підсумками місяця не може перевищувати 500 грн.
Але важливо відзначити в контексті даного питання, що функціонування послуги кешбек поки не до кінця відточено і тому на практиці користувачі можуть зустрічатися з невеликими проблемами. Так відгуки свідчать про те, що програма не завжди може точно визначити категорію товарів. І деякі покупки, які за логікою потрапляють під пільгову категорію, на практиці не дозволяють клієнтам отримати максимальний кешбек.
Монобанк визнає дані проблеми і тому постійно веде роботу над виправленням даних помилок. Тому, швидше за все, вже нові користувачі не відчують таких невеликих неприємностей.
Як поповнити карту
Монобанк працює повністю онлайн, отже, немає відділень, де можна було вільно поповнити карту. Але для того, щоб не платити відсотки і витримати пільговий період, клієнт зобов’язаний вчасно вносити гроші. І тому питання про поповнення карти досить актуальні і затребувані.
Способи поповнення кредитки Монобанк:
- через Приват24 або Ощад24 (найбільш затребуваний формат);
- через термінали Easypay та City24, які є у всіх населених пунктах;
- через термінали ТАКСОМБАНКА;
- через касу UniversalBank, А-Банк або Акордбанку.
Незалежно від того, який формат поповнення вибере клієнт, гроші на рахунок повинні бути зараховані миттєво. Хоча звичайно, варто пам’ятати: в Україні будь-яка банківська операція може проводитися до 3-х робочих днів.
Відгуки про Монобанк
Будь-який банк і продукт має як ряд позитивних, так і негативних відгуків. Зараз навіть існує думка про те, що наявність лише позитивних відгуків повинно насторожити. Але якщо говорити про Монобанк і його основний продукт – кредитну картку, то серед позитивних моментів клієнти відзначили:
- оперативність оформлення продукту;
- багатофункціональність і зручність інтернет банкінгу;
- лояльність вимог і прозорість умов;
- вигідність кредитних карт.
Позитивні відгуки надають не тільки рядові споживачі продуктів, але також і керівники, і топ менеджери відповідних організацій. Вони відзначають, що уклали з Монобанк відповідний контракт і реалізують за допомогою карт зарплатні проекти. Це вигідно і для бізнесу, і для працівників підприємств, які із задоволенням отримують зарплати на такі карти.
Безперечно Монобанк є лідером на ринку банківських послуг за якістю послуг, що надаються. Для своїх співробітників давно перейшли на “білі” картки, за якими вони отримують зарплату без сплати зайвих комісій банку. Гроші можна знімати абсолютно у всіх банкоматах України без комісії, хоч з такими налагодженими сервісами (оплата комуналки, мобільного, кешбек), це абсолютно не треба.
Відкривала карту, щоб користуватися внутрібанківськими переказами з рахунку на рахунок. В “Моно” вони без комісії. Коли почала користуватися додатком – закохалася. Все працює ідеально, від поповнень мобільного і до державних платежів. Ловлю себе на думці, що карта Приватбанку (і інших банків) сумно лежить в гаманці без справи відтепер.
Оформив собі в Моно “платинум” картку. Обслуговування в місяць істотні копійки в порівнянні з тим рівнем послуг і економією часу в аеропортах, яку я отримав. Друзі дивилися з заздрістю і думали, що я мільйонер, доки я і їх не вмовив оформити даний продукт. Всі хто часто в літають по іншим країнам обов’язково оцінять переваги, які дає наявність цієї карти.
Також, плануючи оформити кредитку, ви можете, не тільки ознайомиться з відгуками реальних власників карток, а й самі на сайті задати ваші запитання або залишити свою корисну інформацію про продукт.